Książki - recenzje

No właśnie, miłość. Laura Mucha

Och ależ to jest dobre i ciekawe!
To jedna z lepszych (jeśli nie najlepszych) książek o związkach, relacjach, jakie do tej pory czytałam
Jest w niej wszystko czego potrzebujemy by zagłębić się w temat miłości i relacji. Poruszanych kwestii jest mnóstwo, a stawianych pytań jeszcze więcej.. W książce znajdziecie m.in takie wątki : dlaczego się zakochujemy w takich a nie innych osobach;czego szukamy i potrzebujemy w relacji; czym jest pożądanie; wychowanie a wpływ na relacje; style przywiązania; typy związków na świecie; jak się kłócić i rozmawiać; jak się rozstawać i kiedy; rozwód i wszelkie jego konsekwencje; śmierć i żałoba w związku i wiele wiele innych!

Książka jest kompletna napisana rzetelnie, bardzo wnikliwie z dbałością o najdrobniejsze niuanse.

Największym atutem książki jest to że jest obiektywna. Temat miłości ukazany jest z przeróżnych stron, środowisk i perspektyw, bez jednego narzucającego punktu widzenia.

Wiedza, przeróżne badania naukowe, opinie ekspertów, myśli filozofów przeplatają się z wielkim doświadczeniem i szczerymi wypowiedziami „zwykłych” ludzi (takich jak my) co daje kompletny obraz poruszanego wątku.
Jest to zetknięcie się rozumu z sercem które przecież nierzadko stoją,ze sobą w sprzeczności jeśli chodzi o miłość. To połączenie też jest wielkim atutem książki bo rozwija, dawkuje widzę a jednocześni skłania do refleksji, uwrażliwia i inspiruje.

Autorka temat naprawdę wyczerpuje, i choć o miłości nie da się napisać wszystkiego, to tutaj niczego nie brakuje. Jest wystarczająco.

Język przystępny, łatwy w odbiorze. Czuć wiarygodność, naturalność i takie całkowite oddanie się temu projektowi. Napisana od serca, z ludzką wrażliwością ale i profesjonalizmem i „trzeźwością” umysłu.
Bardzo polecam!

*Jednym mankamentem mogą być niektóre przytaczane badania, które są dość stare a jak wiadomo z biegiem lat system wartości się zmienia, przeobraża.
Następują zmiany społeczne które wpływają na związki i relacje – ich pojmowanie, sposób zawierania itp
Jednak na pewno badania przytoczone w książce ukazują jakąś ogólną tendencję pewnych zachowań ludzi w przeciągu lat ale nie muszą być wcale faktycznym odpowiednikiem obecnych relacji.
Warto zatem spojrzeć z jakimś dystansem, rezerwą na niektóre przedstawione teorie, bez generalizowania i wyolbrzymiania.

#nowłaśniemiłość #otymkogojakidlaczegokochamy #wydawnictwomarginesy #lauramucha #recenzjeksiazek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s