Macierzyństwo

MaTka vs MaDka. Kótrą jesteś Ty?

Lubię obserwować i analizować świat, ludzi, relacje. Zdecydowanie wolę słuchać niż mówić. Stąd też moje małe obserwacje…UWAGA! Wpis trochę traktować z przymrużeniem oka!!

„Internet” wyznacza trendy, mówi co dobre, co złe. Podążaj, bądź na bieżąco, nie zostawaj w tyle… Portale, społeczności, grupy definiują nas, mówią jacy mamy być, jak się zachowywać.. No i też jak wychowywać. Internet też śmieje się, dzieli na lepszych i gorszych…W taki o to sposób internet ten wykreował maTkę i maDkę. Którą jesteś Ty?

Matka – może też być nazwana „instamamą”, to ta idealna, ta fajna, ta modna i nowoczesna. Ta która jest fit, zawsze umalowana, ze wszystkimi nowinkami na bieżąco. Oczywiście piękne, przejrzyste zdjęcia z wszystkimi możliwymi filtrami codziennie pojawić się na ŁOLU” muszą no i „lajw”. Obowiązkowo „lajw” jak minął dzień. Jakiś kubek z kawą ale tylko taki co ładnie i fanie wyglądai na zdjęciach. Matka ta podaje dziecku tylko vege jedzenie. Jarmuż i te sprawy. Słodycze? Nie u matki tylko suszone owoce, fig czy am inne daktyle…Bajek nie włącza, o nie to zło! Pokój tylko w stylu skandynawskim, na biało i bez żadnych zabawek na dywanie! – zabawki czy inne książki tylko równiutko na półkach! A te zabawki to oczywiście drewniane i najlepiej hand made jakiejś innej insta mamy. A jeśli książki to wszystkie części Pucia. To nic, że niemowlak po urodzeniu nie musi jeszcze uczyć się słów ale seria Pucia fajnie pasuje do zdjęć. Ciuszki tylko z ZARY, Pepco? – Nie nie znam. Kosmetyki tylko ekologiczne, zero parabenów, srenów i innych nazw których nie znamy znaczenia. Matka jest zawsze uśmiechnięta, dzieci też. One nie płaczą. Tak tak to jest być Matką!

W opozycji po drugiej stronie stoi Madka. To ta z której raczej internety się śmieją. Ona to ta utrudzona, nie uśmiecha się za dużo tylko psioczy, wysyła negatywne emocje. Jak coś komentuje, a komentuje dużo, to zawsze ze złością. Jest roszczeniowa. Jej się należy i już. Madka to ta, która oczywiście daje słodycze, puszcza bajki notorycznie. Nie sprawdza ile cukru jest w płatkach. Nie udziela się tak na insta no bo jak pokazać że nie ma pokoju w stylu skandynawskim z łóżeczkiem domkiem? I raczej nie wstawia „hasztagu” jestem bo jesteś, bo macierzyństwo to zdecydowanie bez lukru. Jak dodaje zdjęcia to bez filtrów, bo chyba nie wie że można ładne wstawić. To ta sama, co zbierała naklejki na słodziaki ( bo maTka to kupowała od razu za hajs wiadomo, że naklejek zbierać nie będzie) i pytała w internetach czy ktoś nie odda. Madka nie jest nie bieżąco, nie „follołuje” żadnego bloga, inne matki ją drażnią.

I jak tu żyć? …
Myślę sobie którą ja jestem? No bo tak, trochę mam z matki (mam całą serie Pucia) ale z madki to więcej ( uzbierałam gang słodziaków, mam ciągły bałagan bo pokój chłopaków nie ma stylu żadnego a już na na pewno nie skandynawskiego..) i co teraz?

Drogie mamy, po co ten cały dziwny wpis. Otóż internety próbują nam wmówić, co to znaczy być dobrą mamą, a co złą. Definiują macierzyństwo i jednocześnie nas , jednak według jakich kryteriów? Tego jaki mamy dom, jakie zdjęcia czy ubrania? Kto wymyślił te standardy super mamy? Jak nie będę na tą z insta to jestem jakaś gorsza a dziecko mniej szczęśliwe?
Droga matko, madko, jeśli kierujesz się w życiu dobrem dziecka przede wszystkim i kochasz go najmocniej na świecie to jesteś dla niego najlepszą mamą na świecie! Tyle i aż tyle. I nie ma tu znaczenia co podasz mu na obiad, w jakim łóżku ono śpi i jaką metkę ma na piżamce. Trochę świat oszalał, próbując nas zaszufladkować. Nie daj sobie wmówić, że jesteś złą mamą, bo nie robisz czegoś co inni, co jest modne, co się promuje.
Nikt nie rodzi się rodzicem, każdy się uczy. Owszem, można czytać, podpatrywać, wymieniać się doświadczeniami, ale nie ślepo naśladować i podążać za czymś bez przekonania. Mamy, kierujmy się serce i intuicją. To my same wiemy co jest lepsze dla naszych pociech. My, a nie internety.

Enjoy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s